Uz jautājumiem atbild

Zane Java

Zane Java

"Fotoepilācija IPL" vadītāja

Uzdod arī savu jautājumu, rakstot e-pastā!

Foto epilācijas (angliski "photoepilation" jeb "IPL hair removal") darbības principa pamatā ir ksenona lampas izraisīts spēcīgs gaismas impulss. Šo gaismu absorbē matu šūnas, kas satur melanīnu. Mats ir gaismas izplatītājs matu folikulā. Rezultātā lokālā temperatūra folikulā paaugstinās, tiek sašķeltas olbaltumvielas un mata folikuls izjūk.
Fotoepilāciju var veikt visur. Vienīgais izņēmums ir acs apvidus.
Viennozīmīgi nevar apgalvot, kuros gadījumos drīkst, kuros nē. Kosmetologs nepieciešamības gadījumā ieteiks apmeklēt kādu konkrētu speciālistu – endokrinologu, ginekologu, mammologu u.c. Piemēram, ja sievietei apmatojums aug neraksturīgās vietās, fotoepilācija nelīdzēs. Šajā gadījumā noteikti būs nepieciešama endokrinologa palīdzība. Procedūru nedrīkst veikt arī fotodermotāzes, dažādu ādas slimību, audzēju gadījumos. Ieteicams no fotoepilācijas atturēties arī grūtniecēm un tiem, kas vēl nav sasnieguši 16 gadu vecumu. Sīkāku informāciju sniedz speciālists konsultācijas laikā.
Kā piemērotāko esam izvēlējušies itāļu firmas DEKA ražoto IPL aparatūru Photosilk. Viens gaismas uzliesmojums spēj iznīcināt matiņus 8 kvadrātcentimetru laukumā. Tas ir lielisks rādītājs, ja salīdzina ar elektroepilāciju, kad nākas atsevišķi apstrādāt katru matiņu.
Lai kā to gribētos, tomēr pirms procedūras nerekomendē iesauļot ādu konkrētās procedūras apvidū. Tas attiecas gan uz solārijiem, gan sauli. Vismaz pāris nedēļas pirms procedūras nebūtu vēlams sauļoties un arī mehāniski atbrīvoties no liekā apmatojuma (vaksācija, pincetes utt.) Svarīgi, lai atnākot uz konsultāciju, matiņi būtu atauguši vismaz 0,5 cm, jo tiks analizēta to struktūra.
Procedūras laikā tiek uzliktas aizsargbrilles, lai pasargātu acis no spilgtās gaismas. Speciālists piemeklē atbilstošos parametrus epilācijas veikšanai un ar speciālu lampu apstrādā vajadzīgo zonu. Gaismas uzplaiksnījumi atkārtojas katras 3 – 12 sekundes. Pirms un pēc epilācijas ādu apstrādā ar speciāliem krēmiem.
Matiņi tiešām pazūd, taču pret gaismas impulsu jutīgi ir tikai tie, kas atrodas aktīvajā augšanas fāzē, jo mati aug cikliski. Tāpēc nevar likvidēt visu apmatojumu vienā reizē. To matu daudzums, kas atrodas aktīvajā augšanas fāzē, ir atkarīgs no noteiktas ķermeņa zonas un cilvēka individuālām īpatnībām. Ja atturēsieties no vīrišķo hormonu preparātu lietošanas, tad, visticamāk, jauni matiņi neparādīsies. Aktīvajā fāzē esošie matiņi tie sastāda aptuveni 30% no visiem matiem uz ķermeņa, t.i., pārējie 70% atrodas neaktīvajā fāzē vai regresē – tie nespēj absorbēt gaismu, tāpēc nepadodas ārstēšanai. Procedūru daudzums ir atkarīgs no matu augšanas ātruma. Pamanāms efekts parasti sasniedzams pēc otrās vai trešās procedūras, bet daudz atkarīgs arī no apstrādājamās zonas. Pārtraukums starp seansiem parasti ir 4 - 12 nedēļas.
Jā, rezultāts pie mums tiek garantēts. Esam saskārušies ar problēmu, ka mūsu klients ir citā salonā izgājis fotoepilācijas kursu, bet rezultāts ir minimāls. Kāpēc tā? Šur tur salonos tiek izmantota sadzīves līmeņa HPL (Home Pulsed Light) aparatūra, kur, iespējams, lampas resurss ir pat jau sasniedzis beigas. Reizēm meistari izmanto nepietiekamas jaudas impulsus. Mūsu meistari izmanto daudzus desmitus tūkstošu eiro vērtu aparatūru Deka Photosilk, kura ir paredzēta tieši profesionālai lietošanai.